برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
نمایش 1 تا 34 از 34 مورد

قیمت و خرید انواع صندل کوهنوردی و کفش آب نوردی

با وجود اینکه کفش کوهنوردی، وزن کمی دارد اما باز هم در مواقعی باعث خستگی پاهای شما خواهد شد. برای پیاده‌روی در روزهای بهاری و تابستانی چه در خشکی و چه در آب، یک جفت صندل کوهنوردی یا کفش آب نوردی باکیفیت می‌تواند در فهرست موارد ضروری شما باشد. این صندل‌ها به دلیل کاربرد زیاد در طبیعت، مقاومت زیاد و وزن کم، یکی از بهترین انتخاب ها برای جلوگیری از تعریق و تاول در حین پیاده‌روی شماست. اما اگر در انتخاب صندل دقت نکنید، باید منتظر عواقب آن باشید. صندل باید پا را کاملا در برگیرد که توزیع وزن بدن به جلو و عقب پا یکسان باشد.
صندل ها به دو دسته جلو باز و جلو بسته تقسیم می‌شوند. صندل‌های جلو باز تنفس پذیرتر هستند، اما در مقابل پاهای شما را در معرض عناصر خارجی قرار می‌دهند. این مدل برای افرادی که به دنبال یک صندل ماجراجویی همه کاره هستند که بتوانند در پیاده روی های روزانه و اطراف شهر بپوشند، مناسب هستند .صندل‌های جلو بسته گزینه ایمن‌تری برای شما هستند، زیرا می‌توانند بهتر از پاهای شما در برابر سنگ‌ها و موانع محافظت کنند. البته طراحی آن‌ها به گونه‌ای‌است که نسبت به صندل‌های جلو باز تنفس پذیری کمتری دارند، بنابراین رطوبت را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کنند.


هنگام خرید صندل کوهنوردی به نکات زیر توجه کنید

1.      الگوی زیره صندل

اگر قصد رفتن به زمین‌های شیب دار یا روی سنگ‌های لغزنده دارید، باید به دنبال صندل با زیره لاستیک چسبنده باشید (مثلا زیره ویبرام) . ولی برای پیاده‌روی در سطوح عادی و استفاده روزمره‌ نیاز به انتخاب زیره خاصی ندارید.

2.      طراحی بند

بند روی صندل نقش کلیدی دارد که به راحتی شما در مسیر کمک می‌کند. اگر بندها روی پای شما مناسب نباشند، در زمین‌های ناهموار احساس ناپایداری می کنید و به دلیل سرخوردن پا، خطر ایجاد تاول وجود دارد.

3.      متریال

برای صندل‌های آب نوردی متریال نقش اساسی دارد یا اگر به ساحل بروید و یا حتی زیر باران از آن استفاده می‌کنید، به دنبال متریالی باشید که سریع خشک می‌شوند ماثلا یک پایه پلی استری ضد آب با بندهای پلی استر.

4.      راحتی و فیت بودن

 مهم ترین نکته در هنگام خرید و انتخاب بهترین صندل طبیعت گردی، راحتی و فیت بودن پای شما است. بسیاری از صندل‌ها برای تناسب قابل تنظیم هستند، اما برای راحتی بیشتر به چیزهای مختلفی در کفش مثل تخت پهن، ساپورت قوس و ... نیاز دارید.

5.      تنفس‌پذیری و خشک شدن سریع

 پاهای خیس ناراحت کننده هستند و به سرعت منجربه تاول می‌شوند. کفش های جلوباز تنفس‌پذیرتر از صندل‌های جلو بسته هستند. بعضی از صندل‌ها در قسمت زیره دارای کانال‌های خروجی‌ آب هستند.

صفحه اصلی

کاربری

k2iran