برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
فیلتر های محصولات
فیلتر های انتخاب شده
فیلتر بر اساس
  • ‎ 5,000 تومان - ‎ 10,945,000 تومان

  • 0 g - 2,860 g

نمایش 1 تا 48 از 750 مورد

ویکتورینوکس | قیمت و خرید انواع چاقوی سوئیسی Victorinox

چاقوهای ویکتورینوکس  victorinoxمحصول کشور سوئیس و به نوعی نماد این کشور هستند. این چاقوها امروزه به دلیل کیفیت بالا، کاربردهای متنوع و دوام در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند. چاقوی سوئیسی ویکتورینوکس در بیش از 120 کشور به فروش می‌رسد و در میان طرفداران طبیعت‌گردی و کمپینگ و سفر جایگاه خاصی دارد. 

نخستین چاقوی 5 کاره ویکتورینوکس در سال 1884 توسط کارل الکس یونگ که یک ساعت‌ساز بود، تولید شد. این چاقوی سوئیسی خیلی مورد توجه قرار گرفت و تولید و فروش آن به سرعت افزایش یافت. تا اینکه در سال 1897، شرکت ویکتورینوکس رسما تاسیس شد و به تولید ابزار چند کاره ویکتورینوکس ادامه داد.

ویژگی‌های خاص چاقوی ویکتورینوکس در چیست؟

چاقوی سوئیسی ویکتورینوکس در کنار کیفیت بالا و دوام آن، در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید شده است. اما برخی از ویژگی‌های خاص این چاقوها عبارتند از:

سبک بودن: وزن کم این چاقو به شما کمک می‌کند تا ساعت‌ها بدون اینکه دستتان خسته شود، از آن استفاده کنید.

تیز بودن: مهم‌ترین ویژگی یک چاقو، تیز بودن آن است. ویکتورینوکس به خاطر تیغه الماس‌گونه خود بعد از هر استفاده تیزتر می‌شود.

ضد خوردگی و ضد زنگ بودن: این ویژگی باعث می‌شود چاقو در محیط مرطوب زنگ نزند و کیفیت تیغه آن کاهش پیدا نکند.

طراحی بی‌نظیر دسته و تیغه: ارگونومیک بودن دسته چاقو، باعث می‌شود به راحتی در دست قرار گرفته و استفاده از آن راحت باشد. 

آیا چاقوهای ویکتورینوکس نیاز به تیز شدن دارند؟

داشتن چاقویی که برای همیشه نیاز به تیز شدن نداشته باشد، مانند یک رویاست. همه چاقوها صرف نظر از لبه برش یا کیفیت بالا نیاز به تیز شدن دارند. چاقوی ویکتورینوکس نیز پس از مدتی استفاده نیاز به تیز شدن دارد اما کیفیت بالای این چاقو، زمان تیز شدن آن را به تعویق می‌اندازد. 

یکی از راه‌های حفظ عملکرد چاقو و تیغه‌ آن، توجه به نحوه تیز کردن آن است. روش‌های تیز کردن این چاقوهای سوئیسی عبارتند از:

استفاده از فولاد تیز کننده

استفاده از سنگ تیز کننده

تیز کننده دستی یا برقی

چاقو تیزکن‌ ویکتورینوکس 

چاقو تیزکن‌های دوگانه ویکتورینوکس

انواع چاقوهای ویکتورینوکس 

چاقوهای سوئیسی ویکتورینوکس در مدل‌های مختلف و با تعداد ابزارهای متنوعی تولید می‌شوند. محبوب‌ترین اعضای خانواده ویکتورینوکس عبارتند از: 

چاقوی آشپزخانه: این مدل چاقوها به‌صورت ست چاقو هستند و هر نوعی از انواع چاقوهای مناسب آشپزی را شامل می‌شوند. این چاقوها تیغه‌های باریک و تیزی دارند که برای انواع خرد کردن و بریدن مواد غذایی مناسب هستند. 

چاقوی شکار: تیغه‌های این مدل چاقو سوئیسی، بسیار بزرگ و تیز هستند و برای طبیعت‌گردان مناسب است.

چاقوی سفر: جمع و جور بودن و سایز کوچک این چاقوها، آنها را به گزینه مناسبی برای سفر تبدیل کرده است.

چاقوی سوئیسی: این مدل چاقوی ویکتورینوکس، نه تنها چاقو است بلکه در کنار آن بین 5 تا 17 ابزار کاربردی نیز دارد که برای طبیعت گردان بسیار مناسب است.  

نکات مهم خرید چاقوی ویکتورینوکس 

از آنجاییکه ویکتورینوکس شامل مدل‌های مختلفی از انواع چاقوهاست، قبل از خرید باید به نکاتی توجه کنید تا انتخابی مناسب داشته باشید.

کاربرد چاقو: پیش از خرید چاقو، باید کاربرد و جایی که قرار است از آن استفاده کنید را مشخص نمایید. برای استفاده روزانه، چاقوی سوئیسی با ابزار کم انتخاب مناسبی است. اگر هدف شما کمپینگ و طبیعت‌گردی است چاقوی سوئیسی 12 کاره و با ابزارهای زیاد را انتخب کنید. 

اندازه چاقو: چاقویی که برای آشپزی، یا هر کار دیگری انتخاب می‌کنید باید متناسب با دست شما باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. چاقوهای کوچک و جمع و جور برای حمل با کوله پشتی مناسب هستند. 

جنس چاقو: چاقوهای سوئیسی ویکتورینوکس از مواد مختلف از جمله آلومینیوم و فولاد ساخته می‌شوند. به خاطر دوام بالا، فولاد بهترین ماده برای ساخت چاقو است. پلاستیک و آلومینیوم سبک‌تر هستند و برای چاقوهای کوچک جنس مناسبی هستند. 

اصالت چاقو: چاقوی اصل را از نمایندگی ویکتورینوکس تهیه و حین خرید به لوگوی که روی دسته حک شده توجه کنید. برای خرید چاقوی همه کاره سوئیسی، می‌توانید بهصفحه محصولات ما سر بزنید و خیالتان بابت کیفیت و اصالت آن راحت باشد. 

Menu

کاربری

k2iran