برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
فیلتر های محصولات
فیلتر های انتخاب شده
فیلتر بر اساس
  • 0 g - 4,000 g

نمایش 1 تا 48 از 719 مورد

قیمت و خرید آنلاین انواع کوله پشتی کوهنوردی [150 طرح مختلف]

کیف و کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز برای کوهنوردان است. این کوله پشتی ها برای حمل و نقل تجهیزات و لوازم کوهنوردی به کار می روند. از جمله ویژگی های این کوله پشتی ها می توان به مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی، سبک بودن و دارا بودن قابلیت تنظیم حجم اشاره کرد. همچنین، کوله پشتی های کوهنوردی دارای پوشش های مقاوم در برابر خراشیدگی و ضربه هستند.

با توجه به اینکه کوهنوردان در شرایط سخت و نامساعد قرار می گیرند، بهتر است کوله پشتی های کوهنوردی با توجه به نوع فعالیت، بسته به مقدار بار حمل شده و شرایط آب و هوایی مناسب انتخاب شوند.

برای خرید کیف و کوله‌پشتی باید به عواملی توجه کنید:


جنسیت: آقایان به دلیل آناتومی بزرگ‌تر مشکلی در حمل کوله‌پشتی کوهنوردی با جثه های بزرگ و حجم بالا ندارند اما کوله‌پشتی‌های مخصوص بانوان براساس آناتومی بدن‌ها است که دوبند شانه‌‌ای بهم نزدیک‌تر، باله‌های کمری دارای قوس بیشتر و طول نیم‌تنه کمتری دارند. البته برخی از کوله‌پشتی‌های کوهنوردی (UNISEX) تولید می‌شوند که هم آقایان و هم بانوان می‌توانند به راحتی استفاده کنند.
حجم: برای انتخاب حجم درست باید به حجم وسایلی که حمل می‌کنید، مدت زمان برنامه و فصل توجه کنید. وسایلی که در زمستان حمل می‌کنید حجم بیشتری نسبت به وسایلی که در تابستان با خود به همراه می‌برید دارند. کوله‌پشتی‌های تا 40لیتر یک روزه و بالای 40لیتر چندروزه محسوب می‌شوند.
نوع برنامه: کوله‌پشتی‌ها براساس نوع برنامه به دسته‌های کوهنوردی، کمپینگ و طبیعت‌گردی، مسافرتی، فنی، اسکای رانینگ و ... تقسیم می‌شوند.


ویژگی‌های خرید کوله‌پشتی:


ساختار: کوله‌پشتی‌ها به دو دسته فریم‌دار و بدون فریم تقسیم می‌شوند. فریم به حفظ انسجام این کوله‌پشتی‌ها کمک می‌کند و برای کوهنوردان معمولا با فریم پیشنهاد می‌شود چون باعث توزیع بار می‌شود و فشار وارده بر پشت را کاهش می‌دهد. برای استفاده شهری، برای بارهای سبک و برای  سفر و قرارگیری در چمدان بهتر است از کوله‌های بدون فریم استفاده کنید.

باله‌های کمری و بندهای قفسه‌سینه: باله‌های کمری وزن کوله را به لگن منتقل می‌کنند و این امر باعث می‌شود در هنگان صعود کمتر احساس خستگی کنید. بندهای قفسه‌سینه به ثابت ماندن کوله‌پشتی در پشت شما کمک ‌می‌کند و از اینکه کوله‌پشتی سرعت شما را بکاهد، جلوگیری می‌کند.

محفظه نگهداری کیسه‌آب و جیب‌های کناری برای قمقمه و بطری: محفظه نگهداری کیسه‌آب فضایی بین محفظه داخلی و اسکلت خارجی است که محلی برای خروجی شلنگ دارد و برای نوشیدن آب، نیازی به خارج کردن کیسه‌آب از داخل کوله ندارید. جیب‌های کناری معمولا برای دسترسی راحت‌تر به قمقمه و بطری تعبیه شده است.

بافت‌های تهویه: اکثر برندها از پارچه‌های مشبک در پشت‌کوله‌ها استفاده می‌کنند که باعث چرخش هوا می‌شود و کمر شما زمانی که کوله بر روی آن قرار دارد عرق نمی‌کند و همچنین گرما را به خود جذب نمی‌کند.

انواع کوله پشتی کوهنوردی 

انواع کوله پشتی کوهنوردی به شکل زیر است:

1- کوله پشتی کوهنوردی روزانه: این نوع کوله پشتی برای سفر های کوتاه مدت و یا صعودهای روزانه استفاده می شود. حجم آن حدود ۲۰ تا ۴۰ لیتر است. به این نوع از کوله پشتی ها کوله پشتی یک روزه نیز گفته می‌شود. 

2- کوله پشتی چند روزه: این نوع کوله پشتی برای سفر های بلند مدت و چند روزه استفاده می شود. حجم آن حدود ۴۰ تا ۶۰ لیتر است.

3- کوله پشتی کوهنوردی اسکی: این نوع کوله پشتی برای صعودهای اسکی و تجربه های فراوان در کوهستان استفاده می شود. حجم آن حدود ۴۰ تا ۶۰ لیتر است.

4- کوله پشتی کوهنوردی اکسترم: این نوع کوله پشتی برای صعودهای خطرناک و سخت استفاده می شود. حجم آن حدود ۶۰ تا ۸۰ لیتر است.

5- کوله مسافرتی: این نوع کوله پشتی برای سفر های بلند مدت و جابجایی با خودرو و یا قطار استفاده می شود. حجم آن حدود ۶۰ تا ۸۰ لیتر است.

6- کوله پشتی کوهنوردی زنانه: این نوع کوله پشتی برای زنان کوهنورد طراحی شده است و به دلیل تفاوت در اندازه و شکل بدن زنان، از کوله پشتی های مخصوص زنان استفاده می شود.

انواع کوله پشتی کوهنوردی برحسب برند

کوله پشتی های کوهنوردی را می‌توان برحسب برندهای مختلف دسته‌بندی کرد. این برندها به شرح ذیل هستند: 

1. کوله پشتی اسنوهاک 

2. کوله پشتی دیوتر

3. کوله پشی قایا (گایا)

4. کوله پشتی پکینیو

5. کوله پشتی آسپری

6. کوله پشتی گرانیت

کوله مخصوص برای حمل کودک 

کوله حمل کودک یک وسیله مفید و عملی برای والدین است که می‌خواهند با کودکشان سفر کنند. این کوله‌ها به دو نوع بسته‌بندی و تاولینگ تقسیم می‌شوند. بسته‌بندی کوله‌ها برای کودکان کوچکتر و تاولینگ کوله‌ها برای کودکان بزرگتر است. این کوله‌ها دارای بندهای قابل تنظیم هستند که می‌توان آن را به اندازه مناسب کودک خود تنظیم کرد.

همچنین، بسیاری از کوله‌های حمل کودک دارای جیب‌های جانبی هستند که می‌توان در آن‌ها لوازم ضروری مانند پوشک، پستانک و ... را قرار داد. این کوله‌ها برای سفر، پیاده‌روی و حتی خرید کردن نیز مناسب هستند.

کیف کمری 

یکی از پرکاربردترین وسایلی در کمپینگ و کوهنوردی بسیار کاربردی و مفید می‌تواند باشد قطعا کیف کمری است. کیف کمری در کنار کوله پشتی می‌تواند برای سفر شما بسیار مفید و کاربردی واقع شود. 

صفحه اصلی

کاربری

k2iran