برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
فیلتر های محصولات
فیلتر های انتخاب شده
فیلتر بر اساس
  • ‎ 45,000 تومان - ‎ 3,350,000 تومان

  • 0 g - 920 g

نمایش 1 تا 48 از 87 مورد

داستان خلق برند اوپینیل

ژوزف اوپینل در سال 1890، در دهکده‌ای کوچک در قلب فرانسه در حالی که در کارگاه پدرش کار می‌کرد، نوعی چاقوی جیبی اختراع کرد که امروزه با نام وی شناخته می‌شود.  بر خلاف خواست پدرش که ابزار دست ساز و سنتی را ترجیح می‌داد و از ماشین آلات بیزار بود، او وقت آزاد خود را صرف بازسازی شکل و تولید یک چاقوی جیبی کوچک می کرد و اینچنین اوپینل متولد شد!

تصویر ژوزف اوپینل

ژوزف اوپینل به فکر ساخت چاقویش در سایزهای مختلف بود که با دست‌های مختلف و کاربردهای متفاوت سازگار باشد. بنابراین، در سال 1897، او 12 سایز مختلف چاقو را از شماره ی 1 تا 12 ساخت. 

چاقوهای او خیلی زود به موفقیت دست یافتند. ژوزف به تولید انبوده احتیاج داشت، بنابراین در سال 1901، اولین تجارت خود را کنار کارگاه خانوادگیشان راه اندازی کرد. او کارگاه آهنگری پدرش را رها کرد و کارخانه جدید خود را درپونت د گووداز در نزدیکی کارگاه خانوادگی ساخت. او در ساختمان جدیدش روند تولید را ساده کرد و با توسعه ماشین آلاتش، موفق به تولید دسته‌های چاقو با سرعت زیاد شد.

  اولین کارگاه اوپینل

جوزف اوپینل شرکت را تاسیس کرد و پسرانش مارسل و لیون، نوه‌اش موریس و نبیره‌هایش دنیس و فرانکو این راه را ادامه دادند تا اوپینل به برندی جهانی تبدیل شود.

درسال 2020 شرکت اوپینل 130 سالگی‌اش را جشن گرفت. این قدمت طولانی حاصل تلاش چهار نسل از خانواده اوپینل است.

اوپینل در حال ساخت چاقو در کارگاه

اوپینل یک شرکت سهامی خاص است که همچنان توسط نوادگان ژوزف اوپینل اداره می شود. همچنان در چمبری مستقر است و بیش از صدها نفر در این شرکت کار می‌کنند. این شرکت سازگار و همراه با محیط زیست، به تولیدی آگاه نسبت به منابع طبیعی متعهد شده است.

در 120 سال اخیر، اوپینل همراه وفاداری برای دوستداران طبیعت، آشپزان، باغبانان، تعمیرکاران، کوه نوردان، دریانوردان و بسیاری دیگر بوده است. هنرمندان بزرگ و ماجراجویان معروف بسیاری از این محصول استقبال کرده اند و به این ترتیب اوپینل هم به عنوان یک مرجع طراحی در سراسر دنیا تصویب شده است و هم بخش جدایی ناپذیری از دست انسان شد است.

امروزه اوپینل بهترین وسیله  روزمره است، که از باغ تا میز کار کاربرد دارد.

یک چاقوی قدیمی اوپینل

ویژگی‌های چاقوهای اوپینل

تیغه کربن:

فولاد کربن اوپینل بسیار محکم است، بنابراین کیفیت بالای برش، مقاومت در برابر ساییدگی، و تیز شدن آسان آن را تضمین می کند. کربن به آسانی زنگ می‌زند به همین دلیل اوپینل به شما پیشنهاد می‌کند از مکان های نمناک دوری کنید و تیغه را پس از استفاده پاک کنید و با روغن چرب کنید.

تیغه استیل ضد لک:

اوپینل از استیل ضد لک سوئدی اصلاح شده مدل12C27 استفاده کرده است. با بهره گیری از کرومیوم اضافه به خوبی ضد زنگ گشته و به شرایط نگهداری خاصی هم احتیاج ندارد. محتویات حداقل 40/0 درصدی کربنش برش لبه های تیغه را فوق العاده می سازد.

چاقوی ان 08 انیمالیا داگ است با دسته ساخته شده از چوب بلوط و تیغه ای از جنس استیل ضدلک

(تصویر فوق چاقوی ان 08 انیمالیا داگ است با دسته ساخته شده از چوب بلوط و تیغه ای از جنس استیل ضدلک )

 

 

نیم رخ برجسته ( محدب)

تیغه‌های اوپینل دارای نیمرخ برجسته ی منحصر به فردی هستند.

وایروبلاک (Virobloc)

سیستم وایروبلاک در سال 1955 توسط مارسل((Marcel اوپینل اختراع شد. وایروبلاک یک حلقه ی محافظ است که برای تمامی چاقوها از شماره ی 06 مناسب می باشد. این حلقه که از استیل ضد لک ساخته شده است دارای دو قسمت است، یک قسمت ثابت و دیگری متحرک است. علاوه برامکان قفل کردن تیغه در حالت باز (ایمنی در استفاده)، در حال حاضر امکان قفل کردن تیغه در حالت بسته (ایمنی در حمل و نقل) نیز فراهم شده است.

چوب

برای جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت ( آلودگی در اثر حمل و نقل، جنگل زدایی و غیره)، 95 درصد از دسته‌های چوبی ازالوارهای موجود در فرانسه استفاده می شود.

ساخت فرانسه

همه ی چاقوهای جیبی و ابزارهای اوپینل در کارخانه  اوپینل واقع درشهر چمبری در Savoie تولید شده اند.

چاقوی اوپینل

 

امروزه اوپینل به عنوان یکی از بهترین برندهای تولید چاقوی کوهنوردی در دنیا به حساب می آید. 

صفحه اصلی

کاربری

k2iran