برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو

چادر

فیلتر بر اساس
فیلتر های انتخاب شده
فیلتر بر اساس
شاخه‌ها
موجود بودن
برند
قیمت
  • ‎ 0 تومان - ‎ 32,350,000 تومان

رنگ
سایز
وزن
  • 3.3 g - 13,800 g

ابعاد
وزن
نمایش 1 تا 36 از 95 مورد

قیمت و خرید انواع چادر کوهنوردی و کمپینگ [80 مدل]

خرید چادر کمپینگ و کوهنوردی یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که باید از چندین بعد بررسی شود، چون سرپناه شما در طبیعت محسوب می‌شود. از بهترین برندها و چادرهای کوهنوردی در بازار می توان به چادر پکینیو و چادر اسنوهاک اشاره کرد. 


انواع چادر از نظر کاربری:


1.    کمپینگ و طبیعت‌گردی
2.    کوهنوردی
3.    چادرهای پرتلیج (سنگنوردی، صخره‌نوردی)
که براساس نوع کاربر، وزن و حجم‌های مختلفی دارند.


انواع چادر کمپینگ از نظر ساختار اولیه:


1.    فوری: راحت ترین چادر برای برپایی چادر های فوری هستند که نیاز ندارند تا به زمین متصل شوند
2.    نیمه‌حرفه‌ای: چادر های نیمه مستقل از تیرک و میخ استفاده می کنند.
3.    حرفه‌ای: چادرهای حرفه ای برای نصب به یک، دو یا سه تیرک نیاز دارند. این مدل سبک ترین چادری ست که طراحی شده است.


انواع چادر کوهنوردی از نظر شکل ظاهری:


1.    گنبدی شکل: دیواره های عمودی تری دارند که باعث می شود افراد راحت‌تر در داخل آن فعالیت کنند این نوع چادر وزن کمی دارد، به همین دلیل انتخاب کوهنوردان است.
2.    ژئودزیک: فنی ترین چادرهای موجود و مقاومت بیشتری نسبت به مدل های گنبدی شکل در مقابل باد و طوفان دارند. این مدل گزینه‌ای مناسب برای انتخاب کوهنوردان در ارتفاعات است.
3.    تونلی: فضای بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند
4.    خیام: ترکیبی از گنبدی و نیمه ژئودزیکی است. مزیت اصلی این نوع چادر، ثابت بودن تیرک‌ها به بدنه اصلی چادر است که اکثرا برای دوچرخه سواران یا کمپرها پیشنهاد می‌شود.
5.    سقف بلند: به دلیل حجم و وزن بیشتر نسبت به سایر مدل ها، برای آفرود و کمپینگ با خودرو مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا قیمت بالاتری دارند.


انواع چادر مسافرتی از نظر تعداد پوش:


1.    تک‌پوش: دارای یک پوش ضدآب-تنفسی هستند.
2.    دوپوش: دارای دوپوش با قابلیت جدا شدن از هم، پوش اولیه تنقسی است که با فاصله از پوش دوم قرار می‌گیرد، این پوش بخار حاصل از تنفس را عبور و از چادر خارج می‌کند. پوش دوم کاملا ضدآب است و اجازه نمی‌دهد که باران داخل چادر شود.


انواع چادر کمپینگ و کوهنوردی از نظر فصل:


1.    سه فصل: برای فصول بهار، تابستان و اوایل پاییز طراحی شده اند. معمولا مجهز به پنل های مشبک جریان هوا هستند و حشرات را دور نگه می‌دارند. چادرهای سه‌فصل در برابر نفوذ باران مقاومت دارند اما برای قرار گرفتن در معرض طوفان های شدید، وزش باد شدید یا برف و کولاک شدید پیشنهاد نمی‌شوند.
2.    سه پلاس: برای استفاده طولانی مدت در 3 فصل طراحی شده اند، مناسب برای زمانی که ممکن است برف متوسط ببارد، نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولاً1 یا 2 تیرک بیشتر از مدل سه فصل دارند و پنل‌های خاص‌تری نسبت به مدل های سه فصل دارند. به همین دلیل نسبت به چادرهای سه فصل، دارای استحکام و گرمای بیشتری دارند.
3.    چهارفصل: در برابر بادهای شدید و بارش‌های سنگین برف بسیار مقاوم هستند. چادر چهار فصل را می توان در هر فصل استفاده کرد، اما بهتر است در فصول تابستان و یا اواسط بهار از آن استفاده نکنیم زیرا از لحاظ گرمایشی بسیار گرم ترند. وزن بیشتری نسبت به چادرهای دیگر دارند.

صفحه اصلی

کاربری

خانه