برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو

کاپشن کوهنوردی

فیلتر بر اساس
فیلتر های انتخاب شده
فیلتر بر اساس
شاخه‌ها
موجود بودن
برند
قیمت
  • ‎ 600,000 تومان - ‎ 9,200,000 تومان

رنگ
سایز
وزن
  • 265 g - 1,500 g

وزن
نمایش 1 تا 30 از 30 مورد

قیمت و خرید کاپشن کوهنوردی مردانه و زنانه

انتخاب و خرید پوشاک کوهنوردی مناسب می‌تواند مسیر را برایتان راحت‌تر کند. انتخاب لباس مناسب برای هر فعالیتی می‌تواند یکی از سخت‌ترین تصمیمات باشد که شما در طی مسیر دچار گرمازدگی و یا هیپوترمی نشوید. بهترین راه حل، لایه لایه پوشیدن است که کاپشن می‌تواند آخرین لایه و مهم‌ترین لایه در فصول سرد سال محسوب ‌شود.


عایق داخلی کاپشن‌ها به 2 دسته تقسیم می‌شود


1. کاپشن پر:  کاپشن پر بسیار سبک و گرم است و قابلیت جمع شدن به کم‌ترین حجم را دارد. پر شدن یک کاپشن با پر که همان کرک است، موجب قرار گرفتن هوا در بین آن‌ها می‌شود و گرمای بدنتان را حفظ می‌کند. اما به مراتب نگهداری و شست و شوی آن به اهمیت بیشتری نسبت به الیاف نیاز دارد.


2. کاپشن الیاف: کاپشن الیاف در هنگام خیس شدن قابلیت‌ خود را از دست نمی دهد و گرمایش اولیه را دارد و به سرعت خشک می‌شود. اما وزن بیشتری دارند و فضای بیشتری اشغال می‌کنند.


جنس رویه کاپشن ها به 3 دسته تقسیم می شود


1. پلار: کاپشن پلار معمولا به عنوان لایه میانی استفاده می‌شود. از شما در برابر سرما به شدت محافظت می‌کند اما در هنگامی که باران می‌بارد به تنهایی قابل استفاده نیستند.
2. کاپشن گورتکس: پارچه‌ای ضدآب که در برابر نفوذ آب و رطوبت بسیار مقاوم است. این مدل اجازه خروج تعریق بدن را می‌دهد اما مانع از ورود رطوبت به داخل می‌شود.
3. وینداستاپر: محافظ کامل شما در برابر بادهای شدید است. کاپش‌های ویندستاپر در ورزش‌هایی مثل دوچرخه‌سواری، دو و ... که باد شدید در آن‌ها بیشتر حس می‌شود، بسیار کار‌آمد است.


کاپشن دوپوش:


کاپشن دوپوش با لایه بیرونی ضد‌آب که از شما در برابر خیس شدن محافظت می‌کند و لایه داخلی پلار که شما را گرم نگه می‌دارد، پوششی محبوب در بین همه کوهنوردان و طبیعت‌گران است. مزیت مهم کاپشن دو‌پوش کوهنوردی مجزا بودن لایه‌هاست که به وسیله‌ی یک زیپ به یکدیگر متصل شده‌اند و می‌توانید هرپوش را به طور جداگانه استفاده کنید.


نکات مهم به هنگام خرید کاپشن


1. متناسب با فعالیت: فعالیت، آب و هوا و اقلیم تاثیر مهمی در انتخاب کاپشن شما دارد.

2. رنگ: در شرایط نامساعد آب و هوایی، رنگ کاپشن کمک بسزایی برای بهتر دیده شدن به شما می‌کند.

3. درزها: دوخت درزهای کاپشن نکته‌ای مهم اما کلیدی است. کاپشن حتی اگر بهترین متریال را داشته باشد، اما دوخت‌ها با مشکل باشند، از شما در برابر سرما محافظت نمی‌کند.

4. سایز مناسب: نه تنگ که مانع از پوشیدن لایه‌های زیرین شود، نه گشاد که مثل بادبان عمل کند و باد به راحتی به داخل آن نفوذ کند.

5. وزن: به حمل آن توجه کنید، یک کاپشن سبک با گرمایش بالا مسیر را برای شما راحت تر می‌کند.

6. قابلیت فشرده شدن: برای فعالیت‌هایی مثل کوهنوردی که جایگیری در کوله نقش مهمی دارد، کم حجم شدن کاپشن بسیار مهم است.

7. تنفس‌پذیری: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کاپشن کوهنوردی است. کاپشنی را انتخاب کنید که علاوه بر ضدآب بودن، تنفس پذیری بالایی داشته باشد که تعریق بدن را خارج و از گرمازدگی شما جلوگیری کند.

8. کلاه: کلاه کاپشن از سرمای وارده به سر شما جلوگیری می‌کند و باعث بیشتر گرم شدن شما می‌شود.

9. جیب: با توجه به نیازتان به جیب‌ها و مکانی که قرار دارند، توجه کنید.

10. استاپر: معمولا در قسمت پایین کاپشن و دور لبه کلاه هستند که کاپشن را با بدن فیکس می‌کنند و مانع از ورود باد می‌شوند.

11. زیپ: داشتن زیپ قوی و ضدآب می‌تواند حتی باعث طول عمر کاپشن شما شود

صفحه اصلی

کاربری

خانه