برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

راهنمای گردش با کودکان

پست شده در2 سال ها گذشته

راهنمای گردش با کودکان

 

برنامه ریزی هوشمند

مهم است که میزان ماجراجویی خود را با توجه به بچه هایتان تنظیم کنید. ممکن است که شما یک کوه نورد فوق حرفه ای باشید و بی صبرانه مشتاق معرفی شگفتی های طبیعت به کودکتان باشید، اما خودتان را وادار کنید که از مقیاس کوچک شروع کنید و مجهز باشید، به خصوص اگر پیاده گردش می کنید. به یاد داشته باشید: کودکان توانایی شما را ندارند.

به گفته ی یکی از کارمندان: " کودکانی که کوله پشتی دارند، مسافت را بهتر از ارتفاع طی می کنند. چند کیلومتر پیاده روی در مسیر صاف بسیار ساده تر از 1 کیلومتر در یک مسیر پر پیچ و خم است." کم کردن سرعت در طول مسیر برای سرگرم شدن بچه با رد پای حیوانات، شناسایی گیاهان، عکس گرفتن، خوردن مکرر تنقلات و غیره، می تواند بسیار به نفع شما باشد. در نهایت، انعطاف پذیر بودن و دانستن زمان بازگشت بسیار مفید است. اگر در روز سوم استقرار در چادر باران شدیدی بارید، هیچ شرمی در عقب نشینی به سمت یک متل وجود ندارد .

آمادگی

قطعن شما نمی توانید همه چیز را در نظر بگیرید، اما در زیر برخی از موارد کلیدی که پدر و مادرهای ورزشکار به عنوان "باید" برای سفرهای موفق خانوادگی در نظر گرفته اند آورده شده است:

  • بطری های آب فردی و یا کیسه آب سایز بچه... و به همراه آوردن آب مقداری بیشتر از آنچه که فکر می کنید نیاز دارید
  • ظروف حمل غذای بچه برای گرم نگه داشتن غذا و سهولت استفاده از آنها
  • قاشق و چنگال بچه که با تنوع رنگ و سایز مناسب بچه ها را هرچه بیشتر و راحت تر به خوردن غذایشان ترغیب می کند.
  • چاقوی مخصوص بچه که برای مشارکت او در آشپزی یا ماجراجویی در جنگل کاملن امن است.
  • دستمال سر بچه برای گرم نگه داشتن سر، صورت و گریبان او در زمستان و جلو گیری از افتاب سوختگی پوست بچه در تابستان

• میان وعده: شیرینی، آب میوه، تنقلات ، آجیل مخلوط...

• پوشک و کیسه مخصوص آن (اگر لازم باشد).

  • چراغ قوه یا هد لامپ، به تعداد کافی،طوری که هر کس یک عدد داشته باشد

• لایتر استیکس برای تفریح در ​​شب (و یک چراغ چادر برای زمان خواب)

• بیل و سطل برای حفر فضولات در خاک

• ظرف حباب ساز و صابون شستشو

• جوراب و لباس زیر اضافه

• یک کیسه خواب اضافی (اگر با ماشین به کمپینگ می روید) در صورت بروز تصادف یا مشکلات دیگر

• کرم های ضد آفتاب مخصوص بچه / یا پیراهن آستین بلند نازک، و کلاه آفتابی ( در هر فصلی)

• قرص های دافع حشرات

• بازی های که حملشان آسان است، مثل کارت؛ همچنین کتاب های کوتاه

• دوچرخه و اسکیت، اگر شما در حال رفتن به اردوگاه می باشید

• چسب نواری
 

تجهیز مناسب لوازم

یک محاسبه سرانگشتی برای حمل کوله پشتی نشان می دهد که که بچه های بسیار فعال می توانند تا 20٪ از وزن بدن خود را حمل کنند، و بچه های کمتر فعال باید بار کم تری داشته باشند. یک بچه ی 6 ساله باید قادر به حمل یک کوله، یک کیسه خواب بچه، و چند لباس نازک و سبک باشد. اما وزن کل اینها نباید از 4 کیلو بیشتر شود.

در مورد کوله پشتی، مطمئن شوید که یک مدل فریم دار می خرید. هر دو فریم داخلی و خارجی عالی هستند، اما مدل های بدون فریم (کوله های مدرسه / چمدان) به درد گردش و پیاده روی نمی خوردند. همچنین، مطمئن شوید بندهای تنظیم ارتفاع بالا تنه قابل تنظیم اند. این که فقط بندهای شانه ای قابل تنظیم باشند کافی نیست؛ تمام طول نیم تنه باید قابل اصلاح باشد، معمولن از طریق یک تسمه ی قابل حرکت:

بچه ها سریع رشد می کنند، بنابراین هر سال طول بالا تنه را بررسی و تنظیم کنید.

به طور کلی، بچه ها در سنین 10-5 سال می توانند یک کوله پشتی 300 تا 700 گرمی حمل کنند. نوجوانان می توانند کوله ای در محدوده 700 تا 900 گرمی داشته باشند. بسته به جثه ی بچه خود، و اینکه فکر می کنید تا چه میزان رشد می کند، شما می توانید برای ارتقاء کوله مدل نوجوانان را انتخاب کنید ، و یا از آنها بگذرید و مستقیم سراغ کوله ی افراد بزرگسال بروید.

برای کیسه خواب، مدل های انیمیشنی سنگین و حجیمند و مهم تر از آن، چندان گرم نیستند. برای بچه ها به دنبال کیسه خوابی با درجه بندی مناسب بدترین شرایط آب و هوایی باشید. این که یک کیسه خواب منفی 20 درجه داشته باشید و از آن استفاده نکنید خیلی بهتر از آن است که یک بچه ی یخ زده در کیسه خواب منفی 40 درجه ای داشته باشید. انتظار می رود 1 تا 1.5 کیلو و یا بیشترین ظرفیت کوله به کیسه خواب اختصاص یابد.

زیراندازهای بادی وزن بیشتری دارد اما خواب بسیار راحتی را در شب فراهم می کند. بیشتر زیراندازهای بادی در سایزهای کوچک برای کودکان موجودند.

 

مراقب باشید

حتی اگر در یک اردوگاه اتراق کرده باشید، باز هم خطرات در کمین هستند. با آب نماها باید با احترام رفتار شود!، و بچه ها فقط در اطراف آنها (به ویژه هنگامی که روشن هستند) به تماشا بایستند. علاوه بر این، طبق گزارشات آسیب های ناشی از آتش در کمپینگ در میان کودکان بسیار شایع است. به خاطر داشته باشید که اغلب سوختگی ها نه از آتش شعله ور، که صبح روز بعد زمانی که بچه ها در حال بازی در اطراف آتش ظاهرا خاموش هستند، با زغالهای داغ زیر خاکستر، وارد می شود.

برخی از والدین در طول راه بچه های خود را با یک سوت که دور مچ آنها بسته شده است، تجهیز می کنند. اگرچه ممکن است از سر و صدای بچه ها که تمام روز در آنها می دمند عصبانی شوید، ولی سوت ها زمانی که کسی گم شود بسیار ارزشمند هستند. به کودکان خود آموزش دهید که همیشه نزدیک به دوستشان حرکت کنند، و اگر احساس کردند گم شده اند و نمی دانند باید کجا بروند، سر جایشان ثابت بمانند و در اصطلاح، یک درخت را بغل کنند.

و در نهایت، حتما با با یک کیت کامل کمک های اولیه سفر کنید. هنگام مواجه شدن با کودک خود هرگز نمی توانید صد در صد آماده باشید؛ هرچه تجربه ی شما بالاتر رود، به طور طبیعی متوجه می شوید که چه چیزهایی ضروری و چه چیزهای به درد نخورند.

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه