برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

نکاتی برای انتخاب مکان کمپینگ

پست شده در2 سال ها گذشته

نکاتی برای انتخاب مکان کمپینگ

زمین های تجهیز شده مخصوص کمپینگ با ارائه ی پریزهای برق، آب، دستشویی، و فضای معین برای چادر، میز و آتش عالی است.اما زمانی که از سر و صدا، مردم و یا محدودیت های این مناطق خسته شده اید، زمان آن است که قواعد را بشکنید و به دنبال ماجراجویی خود بروید. پس لوازم خود را جمع کنید و به سوی طبیعت رهسپار شوید. فقط مطمئن شوید که این راهنمای چگونگی انتخاب محل اتراق در طبیعت را خوانده اید.

سطح زمین

نیازی به گفتن نیست، مکانی که برای خواب بر می گزینید مهم ترین تصمیم هنگام انتخاب لوکیشن کمپینگ است. بسیار مهم است که منطقه ای با زمین مسطح برای چادر زدن انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است در میانه ی شب در حالی که به دیواره ی چادر چسبیده و کاملا از زیرانداز خواب خود فاصله گرفته اید، از خواب بیدار شوید و مطمئنن این شیوه ی دلچسبی برای بیدار شدن نیست!

مطمئن شوید که زمین مسطح شما هموار هم هست. زمین هموار بدون هیچ برآمدگی یا فرو رفتگی تیزی به شما کمک خواهد کرد خواب راحتی داشته باشید، بنابراین وقتی که بیدار می شوید کاملا شارژهستید. مناطق مسطح پوشیده شده با چمن یا ماسه در صورت در دسترس بودن، انتخاب های اصلی می باشند.

سایه

وجود سایه پس از زمین مسطح برای نصب چادر، دومین عامل مهم در انتخاب محل کمپینگ است. داشتن سایه ی دائمی در طول روز لازم نیست، اما سایه ی صبح یک ضرورت است. اینکه ساعت 7 صبح با تابش شدید آفتاب در چادری که در حال ذوب شدن است بیدار شوید، بسیار ناخوشایند است. بنابراین پس از یک پیاده روی طولانی و یک شب بیداری، خودتان را از یک صبح مصیبت بار نجات دهید و در صورت ممکن نقطه ای را انتخاب کنید که هنگام صبح با کمی سایه همراه باشد.

در بیابان، وجود سایه در کل طول روز یک نعمت است. یافتن یک زمین صاف با درخت و بوته ایده آل است، اما با وجود سایه بان شخصی مشکل سایه می تواند به طور کامل حل شود. فقط اطمینان حاصل کنید که یک فضای باز را انتخاب کرده اید تا بتوانید سایه بان را برپا کنید و مراقب بادهای بدنام بیابان نیز باشید.

بالای سرتان چیست؟

به خاطر امنیت خودتان، همیشه حواستان به آنچه که بر شما سایه افکنده است باشید. نشستن زیر درخت خشک شده با شاخه های آویزان را با این منطق که شاخه ها هنوز نیفتاده اند پس امن است!، انتخاب نکنید. در برابر ریزش سنگ و مسیرهای مستعد بهمن و یا برپایی چادر زیر لبه ی یک سنگ لق نیز وضعیت مشابه است. همواره مراقب این خطرها باشید، چرا که طبیعت همیشه هم سخاوتمند نیست.

اطرافتان چیست؟

نه تنها آنچه بالای سرتان است اهمیت دارد بلکه همچنین مهم است به اطرافتان توجه داشته باشید. قطعن نمی خواهید در میان حشرات، حیوانات تشنه و یا خطر سیل اتراق کنید. اما اگر جایی هستید که قرار است خودتان آب مصرفی خود را تامین کنید، اتراق کردن در نزدیکی منبع آب می تواند کمک کند تا مجبور نباشید کمر با ارزش خود را برای حمل آب به درد آورید.

اگر پیش بینی آب و هوایی شما از وزش شدید باد خبر می دهد، اتراق کردن در مجاورت یک بادشکن مانند تخته سنگ بزرگ یا درختان تنومند را در نظر بگیرید. سعی کنید هنگام طوفان در یک فضای کاملا باز گیر نیفتید چرا که تجربه ی خوش آیندی نیست.

در آخر، تاثیرات کمپینگ خود را در نظر آورید. اگر نقطه ای را بیابید که قبلا در آن اتراق شده است، تاثیرش کمتر از زمانی خواهد بود که مکانی بکر را به نام خود کنید. اگر چه طبیعت بی پایان به نظر می رسد، اما در واقع حد معینی از آن وجود دارد، و محافظت از آنچه که هم اکنون موجود است تاثیر مثبت بیشتری برای نسل های آینده خواهد داشت.

حریم خصوصی

اگر چه حضور همسایه می تواند مطلوب باشد، شما هرگز وجود یک جمعیت را در بیست قدمی خود دوست ندارید. با کمی حریم خصوصی، تجربه ی کمپینگ شما بسیار لذت بخش تر خواهد بود، و همچنین هیجان پا گذاشتن به حیات وحش پررنگ تر خواهد شد. این به این معنا نیست که 15 کیلومتر پیاده روی کنید یا ساعت ها با ماشین برانید فقط برای اینکه از آدم ها دور شوید. خارج شدن از مسیر تکراری بدون اینکه خود یا وسیله ی نقیله تان را زیادی مشغول و خسته کنید، آسان است. پس اگر اولین جایی که می بینید بسیار شلوغ است و یا به جاده نزدیک می باشد، فورن اتراق نکنید.

فضا

پس از زمین هموار، سایه و حریم خصوصی، حالا نوبت آن است که درباره ی وسعت فضای کمپینگ بحث کنیم. اگر به تنهایی و با یک چادر تک نفره سفر می کنید، به فضای چندانی احتیاج ندارید. در عوض، اگر با گروهی بزرگ تر و لوازم بسیار به کمپینگ رفته اید، باید منطقه ی بزرگ تری برای خود بیابید. فضا برای برپایی چادر و آشپزخانه، مشخصن دو تا از مهم ترین عوامل مکانی هستند. اما تمام گوشه کنار را اشغال نکنید اگر به شما امکان بازی و سرگرمی می دهد. مطمئن شوید جایی را انتخاب می کنید که فضای کافی برای تمام فعالیت های شما را تامین می کند. در مجموع، تنها به این دلیل که در سفرید لازم نیست تمام آسایش خانه را فدا کنید.

هنگام انتخاب مکان کمپینگ خود، مهم است که به خاطر داشته باشید دقیقا دنبال چه چیزی هستید. تعداد افراد، سگ ها و یا بدون سگ بودن منطقه، فعالیت ها، دسترسی به دسشویی و نزدیکی به منابع آب، همگی در انتخاب محل مناسب نقش دارند.بنابراین به طبیعت بروید و مکان مناسب خود را بیابید، فقط مطمئن شوید که امن باشد، از آن لذت ببرید، و همیشه منطقه را پاکیزه همان طور که پا به آن گذاشتید ترک کنید.

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه