برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

درباره ی گورتکس

پست شده در2 سال ها گذشته

درباره ی گورتکس

 

با رشد قلمرو و محدوده ی طبیعت گردان و حرفه ای شدن ورزشکاران، نیاز به پوشش های تخصصی هر فعالیت ورزشی بیشتر از همیشه شده است. گورتکس سه تکنولوژی منحصر به فرد را برای ارضای نیازهای فنی طیف گسترده ای ارائه می دهد: گورتکس، گورتکس پرو و گورتکس اکتیو(Gore-Tex, Gore-Tex Pro, and Gore-Tex Active) .

اما قبل از اینکه آنها را بشکافیم، چند توصیف از آنها ارائه می دهیم . در قلب پارچه ی گورتکس یک غشای بسیار نازک با بیش از نه میلیارد منفذ در هر اینچ مربع (همانطور که در تصویر بین دو پارچه می بینید) وجود دارد. این منافذ میکروسکوپی 20،000 بار کوچکتر از یک قطره آب هستند، بنابراین اجازه عبور آب را از خود نمی دهند. هم زمان، آنها همچنین 700 برابر بزرگتر از یک مولکول بخار آب هستند، بنابراین زمانی که شما گرم می شوید و عرق می کنید، رطوبت زیر لباس گیر نمی افتد. این همان چیزی است که تحت عنوان قابلیت تنفس از آن یاد می شود. این غشاء همچنین ضد باد است، و به این ترتیب باد های سرد شما را وادار به ماندن در خانه نمی کنند.

این غشا رویین به یک پارچه دوخته شده است تا لایه ی گورتکس را ایجاد کند. در این راستا چندین ساختار مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد. رایج ترین ساختار، ساختار دو لایه(2L) است، که در آن غشاء درست مقابل پارچه دوخته شده است (و پارچه ی آستری بین شما و غشاء قرار می گیرد)، و ساختارسه لایه (3L) که در آن یک پارچه ی نگه دارنده به طرف دیگر غشاء دوخته می شود.

 

تمام پارچه های گورتکس در لایه ی رویین کاملا ضد آبند. این ویژگی باعث می شود که آب در سطح بماند و سر بخورد، بنابراین احتمال بسیار کمی وجود دارد که آب بتواند به داخل لباس نفوذ کند. همچنین درزهای آپارات شده، که استاندارد همه ی لباس گورتکس است نیز راه ورود احتمالی آب را می بندند تا آن را از شما دور نگه دارند.

گورتکس در لایه ی رویین خود، بسته به نوع مصرف پوشاک، از تکنولوژی های مختلفی بهره می برد. می توان گفت که لایه ی رویین گورتکس همه کاره است و از هر سه تکنولوژی تطبیق پذیری بیشتری دارد. این لایه برای افزایش راحتی شما هنگامی که در معرض عناصر آب و هوایی هستید، طراحی شده است. این تکنولوژی در طیف وسیعی از محصولات یافت می شود، و با انواع مختلف پارچه و روش های ساخت هماهنگ می شود.

تکنولوژی گورتکس پرو(Gore-Tex Pro)، که دارای خصیصه ی آب گریز می باشد، برای کمک به عملکرد حرفه ای ترین ورزشکاران در سخت ترین شرایط طراحی شده است. لایه ی رویین گورتکس پرو که ePFT یاپلی تترافلورو اتیلن ) ماده‌ای بسپاری  با کمترین ضریب اصطکاک در بین کل مواد(٪100 دارد، از همتایان قبلی خود ٪ 28 قابل تنفس تر است. کنترل بالای رطوبت، آن را به گزینه ی ایده آلی برای دوچرخه سواری های کاری-تفریحی تبدیل کرده است. تمام لباس های طراحی شده با گورتکس پرو برای اطمینان ازدوام لازم و قدرت ضد سایش آن در سفر، از پارچه های سنگین تر (40دنی) تشکیل شده، و همیشه از ساختار 3 لایه بهره می برند.

Gore-Tex Active فوق العاده سبک است و قابلیت تنفس بسیار بالایی دارد. این لایه گزینه ی مناسب طبیعت گردان سرعتی، مانند دوندگان کوه و اسکی نوردان است. چرا که آنها به نوعی لباس بادوام که هوا را به راحتی از خود عبور دهد احتیاج دارند. غشاء سه لایه ی ساده از وزن می کاهد، در بسته بندی کوچکی جمع می شود، و همچنان مشخصه ی ضد آب و ضد باد بودن را که از گورتکس انتظار دارید دارا می باشد. پوشاک طراحی شده با گورتکس اکتیو، برای کاهش وزن و ضخامت، باید از پارچه ی رویین 40 دنی یا کمتر ساخته شود.

 

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه