برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

نکات مهم گردش تابستانی

پست شده در2 سال ها گذشته

نکات مهم گردش تابستانی

کمپینگ یکی از بهترین فعالیت های فضای باز است که در طول ماه های تابستان می توان از آن بهره برد. درست است که برخی از ماجراجویان سخت کوش در زمستان هم به کمپ می روند، اما تابستان فرصتی برای همه است تا از فعالیت ها فضای استفاده کنند.

اگر از علاقه مندان کمپینگ هستید، احتمالن منتظر تابستانید که تا وسیله نقلیه ی خود را به اردوگاه مورد علاقه تان ببرید. متاسفانه، حتی اگر وسیله نقلیه شما در اوج گرمای روز برایتان سایه بان هم فراهم کند، باز اگر کاری برای مقابله با گرما نکنید دمای هوا داخل ماشین می تواند غیر قابل تحمل شود. خوشبختانه چندین راه برای حفظ آرامش و لذت از طبیعت زیبا در طول روزهای گرم تابستان وجود دارد.

با این حال، حتی اگر برنامه ی یک کمپینگ کاملن آرام تفریحی هم دارید، هنوز چیزهایی هست که باید درباره کمپینگ تابستانی بدانید. هنگامی که آماده نیستید و نمی دانید که چه چیزهایی لازم است بدانید، تفریحی نخواهید داشت و می توانید خود و دیگران را در معرض خطر هم قرار دهید. در اینجا چند راهنمایی کمپینگ عالی برای کمک به شما و موفق عمل کردن در کمپینگ تابستانی ارائه شده است.

  1. جلوی خورشید را بگیرید

لازم است بدانید خودرو تفریحی شما در طول روز چگونه گرم می شود تا بتوانید به صورت موثر حرارت را از کنترل کنید. با ورود اشعه ی خورشید از درها و پنجره های وسیله نقلیه، درجه حرارت داخل ماشین نیز بالاتر می رود. بنابراین با مسدود کردن راه تابش خورشید از پنجره ها و درها، می توانید از انتقال حرارت به داخل جلوگیری کنید و فضای بسته ی داخلی را خنک نگه دارید. اگر یک سایبان یا پوشش نصب کنید، می توانید از تابش مستقیم خورشید از طریق سطوح شفاف مثل پنجره ها و درها جلوگیری نمایید.

  1. کولر ماشین خود را پیش از زدن به جاده سرویس کنید

تهویه مطبوع در خودرو به شما کمک میکند بر حرارت و رطوبت تابستان غلبه کنید. قبل از شروع گردش، باید اطمینان حاصل کنید که سیستم خنک کننده خود را سرویس و بازرسی کرده اید. باید فیلتر را تعویض کنید و هر نشانه ای از خرابی در دستگاه را بررسی نمایید. اطمینان حاصل کنید که واشر بین سقف خودرو و سیستم تهویه را از نظر زنگ زدن بررسی کرده اید. فنر واشر را تمیز کنید تا آثار آلودگی را که می تواند منجر به ناکارامدی قطعه شود از بین ببرید. انجام این کار این اطمینان را می دهد که سیستم خنک کننده شما هنگامی که نیاز به فرار از گرما دارید هوا را خنک می کند.

  1. محل اتراق سایه دار انتخاب کنید

سایبان و کاور فقط می تواند راه خورشید را مسدود کند. هوای گرم اطراف وسیله ی نقلیه از طریق دیوارهای اتاقک نیز نفوذ کرده و فضای داخلی را گرم می کند. اگر بتوانید محل اتراق را زیر درختی با سایه ی پهن برقرار کنید، می توانید گرمای شدید حاصل از نور مستقیم خورشید را به حداقل برسانید. این امر همچنین باعث می شود در زمانی که باید سیستم سرمایشی خود را روشن نگه دارید صرفه جویی کنید در حالی که همچنان محل را قابل تحمل نگه داشته اید.

  1. در اوج گرما آشپزی نکنید

ممکن است دوست داشته باشید یک آشپزخانه کاملن کاربردی داشته باشید، اما از وسایلی که فضا را گرم تر می کند استفاده نکنید. لوازم و اجاق گاز شما به منبع حرارت داخلی تبدیل می شوند، پس بهتر است از مصرف این منابع گرما تا شب اجتناب نمایید. برای خنک ماندن میتوانید به جای گاز از مایکروویو یا گریل روی آتش استفاده کنید.

  1. برای پوشیدن لباس خنک از قبل فکر کنید

خرید کاور و سایبان دمای داخلی را خنک نگه می دارد، اما شما باید برای کمپینگ به فکر لباس های خنک نیز باشید. مطمئن شوید که لباس های رنگ روشن و قابل تنفس را همراه می برید. پوشیدن لباس های با جذب رطوبت بالا برای تابستان مناسب است. لباس های نایلون و پلی استر نیز هنگای فعالیت، قابلیت تنفس دارند. از پوشیدن لباس تیره و پنبه ای که گرما را جذب می کند اجتناب کنید.

  1. چادر مسافرتی خوب

ممکن است فکر کنید چون هوا گرم است به چادر خوب برای کمپینگ تابستانی در شب نیازی ندارید. اما چادر چیزی است که باید دو بار درباره ی آن فکر کنید. حتی در کشورهای گرم، شب ممکن است بسیار سرد شود و باد بوزد. یک چادر با کیفیت به کنترل دما کمک می کند و زمانی که بیرون باد می وزد در جای خود محکم باقی می ماند. از آنجایی که چادر با کیفیت مدت ها دوام دارد، ارزشش را دارد که مقداری بیشتر پول صرف خرید آن کنید. حتی می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و به این ترتیب هزینه به حداقل برسد.

  1. پشه ها

نگته ی دیگری که لازم است درباره کمپینگ تابستانی یک شبه بدانید این است که ممکن است لازم باشد برای پشه ها آماده شوید. تحقیق کنید و سعی کنید بدانید آیا در ناحیه ای که برای اتراق انتخاب کرده اید پشه وجود دارد یا خیر. پشه ها معمولن در نزدیکی رودخانه و دریاچه ها هستند. در ایران خطر ابتلا به بیماری از طریق پشه ها کم است، اما هنوز عاقلانه است که دفع کننده ی پشه داشته باشید، زیرا گزش آنها دردناک و خارش زاست و اغلب می توانند لذت کمپینگ را از بین ببرند، چرا که خوابیدن با خارش و درد آزار دهنده است. از آنجایی که پشه ها می توانند منجر به مالاریا شوند و بیشتر محل های کمپینگ تابستانی پشه خیز هستند، نباید به مناطق مستعد پشه بروید.

  1. برای شرایط اضطراری آمادگی داشته باشید

احتمال آن کم است، اما گاهی اوقات موارد اورژانسی در کمپینگ نیز اتفاق می افتد. همیشه هنگام کمپینگ راهی برای تماس اضطراری داشته باشید. اگر چه اکثر تلفن های همراه در جنگل آنتن خود از دست می دهند، معمولن هنوز امکان برقراری تماس های اضطراری وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که گوشی شارژ شده و شارژر را همراه دارید. اگر برای کمپینگ به نواحی سخت تر سفر می کنید، ممکن است ارزش داشته باشد یک تلفن ماهواره ای یا رادیویی خریداری کنید.

غلبه بر گرما بستگی زیادی به حمل لوازم جانبی مناسب، لباس مناسب، مواد غذایی مناسب و داشتن آمادگی لازم برای فعالیت های مسافرتی دارد. بنابراین، قبل از اینکه راه بیفتید این نکات را در ذهن داشته باشید: طی گرمای روز آب کافی بنوشید، لباس پوشیده به تن کنید، و در ساعات اوج گرما بیرون نروید.

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه