برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

فواید کمپینگ برای سلامتی

پست شده در2 سال ها گذشته

چهار دلیل که نشان می دهد کمپینگ برای سلامتی مفید است...

 

کمپینگ راهی فوق العاده برای سپری کردن اوقات فراغت با دوستان یا خانواده است. راهی جذاب برای معاشرت و گذران وقت با کیفیت با آنها است. نه تنها از طبیعت لذت می برید، بلکه می توانید پول هم پس انداز کنید. پیش از شروع رانندگی به سمت اردوگاه باید مطمئن شوید که ماشین شما دارای امکانات مناسب برای کمپینگ می باشد.

اینکه برای تمام سفر کمپینگ خود همراهان خوبی داشته باشید تا بتوانید از هر لحظه ی آن لذت ببرید، اهمیت بسیاری دارد. کمپینگ همچنین می تواند برای افرادی که ترجیح می دهند زمانی را به تنهایی سپری کنند عالی باشد. کمپینگ این فرصت را به ما می دهد تا طبیعت بکر را تجربه کنیم، و برای مدتی از تمام مشغله ها و شلوغی های زندگی شهری دور بمانیم. کمپینگ فرصتی برای دور ماندن از روال روتین زندگی روزمره و تجربه ی چیزی جدید و هیجان انگیز است.

اگر چه ممکن است بیشتر مردم گمان کنند رفتن به کمپینگ زحمتی مضاعف و فعالیتی زمان بر است، اما از جانب کارشناسان کمپینگ و علاقه مندان به طبیعت راهنمایی هایی برای آسان کردن کمپینگ و لذت بردن از آن ارائه شده است. کمپینگ باید کاملن برنامه ریزی شده باشد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. هنگامی که تمام لیست کارها و برنامه به درستی اجرا شود، اعضای کمپ می توانند احتمال تجربه مثبت کمپینگ را بالا ببرند.

برای رفتن به کمپینگ باید تجهیزات کارآمد، لوازم کمک های اولیه، و مواد غذایی مناسب در نظر گرفته شود. همچنین باید مطمئن شوید که بیمه درمانی مناسب برای خانواده را دارید و برای هر چیزی آماده اید. آوردن چادر و تجهیزات مناسب مانند چراغ قوه، کیسه خواب، کیت بقا و چاقوهای جیبی، کوله پشتی مناسب و راحت، پوشیدن کفش و لباس مناسب و غیره برای لذت بردن و احساس تجربه ای امن ضروری هستند.

کمپینگ از بسیاری جهات سودمند است. افراد می توانند طبیعت را ببینند و از زیبایی های آن لذت ببرند. همچنین، روز به روز مردم بیشتری متقاعد می شوند که کمپینگ می تواند فواید بسیاری برای سلامتی داشته باشد. فواید کمپینگ برای سلامتی شامل موارد زیر است اما محدود به اینها نیست:

-1 فواید فیزیکی

• افزایش سطح ویتامین D در بدن

• بیرون رفتن از منزل همچنین به معنای لذت بردن از آفتاب است. با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول روز زمانی که اشعه هنوز به داغترین درجه ی خود نرسیده است (داغترین زمان تابش خورشید است از 9 صبح تا 3 بعد از ظهر است)، جذب ویتامین D در بدن افزایش می یابد. این جذب بالا سبب می شود سطح نرمال فسفات و کلسیم در خون حفظ شود، استخوان ها قوی تر گردند و احتمال ابتلا به پوکی استخوان کاهش یابد.

• مطالعات نشان داده اند که ویتامین D می تواند به دور کردن نوعی از افسردگی کمک کند، همچنین از فشار خون بالا، حملات قلبی و حتی برخی از انواع سرطان جلوگیری نماید. با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت ده دقیقه در روز، میتوان از کمبود ویتامین D جلوگیری کرد. با این حال، لازم است اقدامات پیشگیرانه را هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید انجام دهید.

• بهبود خواب

• خواب بهتر و عمیق تر اجازه می دهد فرد انرژی بیشتر و ذهن فعال تری طی روز داشته باشد. با چند ساعت خواب بیشتر سطح استرس کاهش می یابد و ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند.

• بسیاری از فعالیت های کمپینگ می توانند ورزش خوبی محسوب شوند از جمله:

1. پیاده روی، کوهنوردی یا دویدن آهسته از انواع عالی ورزش های هوازی هستند. این ورزش ها می توانند به بهبود گردش خون، تقویت و تپش منظم قلب، کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی، افزایش استحکام استخوان که در نهایت منجر به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان می شود، کمک کنند.

2. اگر دوچرخه در دسترس است، دوچرخه سواری در سربالایی و سراشیبی نیز ورزشی خوب و فعالیتی عالی برای خوش گذراندن با همراهان است.

3. کارهای ساده ای مثل آوردن آب، آماده سازی چوب برای آتش و حتی فرآیند بستن کوله و راه افتادن، به انرژی نیاز دارد و می تواند به سوخت مقادیری کالری کمک کند.

فعالیت هایی در کمپینگ که عضلات و ماهیچه ها را فعال نگه می دارند، از قبیل پیاده روی در مسیرهای سربالایی، کوهنوردی طولانی و فعالیت هایی برای پرپایی صحیح محل کمپینگ مانند جمع آوری چوب یا سنگ و یا حتی گردش در اطراف و بازی با بچه ها، اجازه می دهد عضلات اصلی بدن فشار و انقباض را تجربه کنند و در نتیجه قدرت آنها افزایش یابد.

• کاهش استرس فیزیکی

پشت درد، آسیب چشمی، درد عضلانی، سردرد و گردش خون کند که منجر به افزایش خطرات ناشی از مشکلات قلبی و حملات قلبی می شود، تنها برخی از نتایج حاصل از استرس بیش از حد می باشند. ثابت شده است که هر گونه فعالیت در فضای باز مانند کمپینگ سبب کاهش سطح استرس در بدن می شود. این امر اجازه می دهد تا بدن انرژی از دست رفته خود را بازیابد و نیرو بگیرد.

همچنین ثابت شده است لذت بردن از فعالیت در فضای باز به طور طبیعی منجر به افزایش سطح سروتونین بدن و در نتیجه کاهش استرس و بهبود خلق و خو می شود. تحقیقات نشان داده اند عطر و بوی چمن می تواند تاثیری آرام بخش داشته باشد.

2- فواید روانی

• کاهش فشار روانی

• مجموعه ی کارهایی که انجام می دهیم و مطالبات مشاغل ما، نه تنها استرس فیزیکی بلکه استرس های روانی را نیز افزایش می دهد. اکثر مردم تجربه ی شکست های جسمی و روانی را در برهه ای از زندگی داشته اند. دور شدن از زندگی یکنواخت و مطالبات دشوار کاری مانند استفاده از کامپیوتر بیش از 12 ساعت، پاسخ به تماس های تلفنی، ماشین آلات در حال کار، تنظیم قرارهای ملاقات، جلسات و کنفرانس ها به فکر شما استراحتی می دهد که شایسته ی آنید.

آرامش حیات وحش به شما این اجازه را می دهد که ذهنی آرام و مملو از صلح داشته باشید.

3- مزایای عاطفی

احساس آرامش، قدردانی از چیزهای ساده ی زندگی و دانستن اینکه همه چیز لازم نیست پیچیده باشد، اجازه می دهد فرد همیشه نگاهی مثبت تر و شفاف تر به زندگی داشته باشد. همچنین کمپینگ نوعی استراحت عاطفی از تمام مشغله های عاطفی معمول زندگی روزمره است.

4- مزایای اجتماعی

• داشتن یک زندگی پر مشغله با ساعت کاری زیاد می تواند کیفیت زمانی را که باید برای خانواده، به خصوص کودکان صرف شود، تحت تاثیر قرار دهد. همچنین، کودکان نسل امروز به ندرت وقت خود را صرف بازی در خارج از خانه و لذت بردن از طبیعت می کنند. بیشتر آنها سرگرم بازی های کامپیوتری و تماشای تلویزیون در خانه هستند. کمپینگ راهی عالی برای دور شدن از کار و تکنولوژی و تمرکز بیشتر به وقت گذراندن با خانواده و لذت بردن از فعالیت های مختلف کمپینگ است که مطمئنن هر کسی از آنها لذت می برد.

• کمپینگ همچنین بستری مناسب برای پیدا کردن دوستان جدید از میان اعضای کمپ و کوهنوردانی است که ممکن است در طول راه ببینید. این یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن و تبادل تجربیات اردو و یادگیری چیزهای جدید از یکدیگر، و حتی راهی عالی برای با هم لذت بردن از فعالیت های کمپینگ است.

کمپینگ مدلی کارآمد و مقرون به صرفه در میان فعالیت های فضای باز است. دفعه بعد که به فکر دور شدن برای تعطیلات آخر هفته افتادید، کمپینگ را امتحان کنید و هم زمان هم از فواید آن برای سلامتی بهره مند شوید و هم از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

 

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه