برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

کی و چگونه از باتوم استفاده کنیم

پست شده در2 سال ها گذشته

کی و چگونه از باتوم استفاده کنیم؟

تا به حال روی برگ و یا سنگ های خیس سر خورده اید؟ طوری که ممکن باشد از پشت بیفتید؟ یا اینکه هرگز آرزو داشته اید حین حمل یک کوله ی سنگین از تپه ای شیب دار قدرت بیشتری داشته باشید؟ اگر چنین است، وقت آن است که به فکر باتوم پیاده روی باشید.

اگر فکر می کنید باتوم فقط برای افراد مسن است، در اشتباهید. باتوم بین کوهنوردان و ماجراجویان در تمام سنین متداول است. دلیلش این است که حمل باتوم مانند در اختیار داشتن دو پای بیشتر است. آنها به توزیع وزن و کاهش فشار از پاها و مفاصل شما کمک می کنند و حتی می توانند یک ورزش خوب برای بازو محسوب شوند.

در زیر 5 سناریو آمده که باتوم می تواند به کمک شما بیاید. بدون در نظر گرفتن سن یا میزان حرفه ای بودن شما:

بالا رفتن: چه به یک شیب صعودی ملایم رسیده باشید یا در حال بالا رفتن از یک راه پله گرانیتی باشید، می توانید از باتوم پیاده روی خود برای افزایش نیرو استفاده کنید. در سراشیبی های تند، هر دو باتوم را مقابل خود قرار دهید و هم زمان فشار دهید، سپس خودتان را بالا بکشید.

نکته: هنگام بالا رفتن طول باتوم خود را کوتاه کنید.

پایین آمدن: پیاده روی سراشیبی معمولا فریبنده تر از بالا رفتن است. نیروی جاذبه نه تنها به پاها و زانوها فشار وارد می کند، بلکه به شما زمان کمتری برای انتخاب جای پای امن می دهد. راه رفتن بر روی یک سطح لغزنده و یا پر از سنگ ریزه حتی با بهترین کفش می تواند منجر به از دست رفتن تعادل شما گردد. در یک مطالعه اخیر در زمینه ی پیاده روی با کوله پشتی، سقوط به عنوان دومین عامل موثر در آسیب دیدن افراد مورد مطالعه شناخته شده است.

شما می توانید با پیاده روی با باتوم میزان خطر را به حداقل برساند. قبل از پایین آمدن باتوم ها را جلوی پای خود بگذارید و هنگام راه رفتن در یک مسیر سنگلاخی از آنها استفاده نمایید. ممکن است شما را از سر خوردن نجات ندهند اما کاملن جلوی غلت خوردن شما را می گیرند.

نکته: هنگام پایین آمدن از سراشیبی طول باتوم خود را بلند کنید.

عبور از رودخانه: عبور از رودخانه می تواند دشوار باشد، به خصوص هنگامی که به سطح متزلزلی که در حال عبور از آن هستید اعتماد ندارید. اینجاست که باتوم به کار می آید. اگر نگران تعادل خود هستید، باتوم خود را تا حدی بلند کنید که به عمق رودخانه برسد و در نتیجه بتوانید با ثبات بیشتری قدم بردارید. همچنین باتوم ها برای عبور از روی سنگ های شل و بی ثبات مفید هستند.

عبور از برف: اگر هنگام کوه پیمایی برف را محتمل می دانید مطمئن شوید گل برف های خود را همراه دارید. این وسیله قطعه ای دایره شکل از جنس لاستیک سبک وزن است که شکل یک دونات دور انتهای باتوم را می گیرد و به اندازه ی چند سانتی متر مانده به نوک باتوم به زمین برخورد می کند. بیشتر باتوم ها دارای گل برف های کوچکند اما برای برف مدل های بزرگ تر بهتر عمل می کنند. گل برف ها جلوی شکسته شدن باتوم در برف را می گیرند و به شما در حفظ تعادل هنگام عبور از سطح پودر مانند کمک می کنند.

همه زمان ها: حمل باتوم پیاده روی صرف نظر از دشواری مسیر مفید است. حتی مسیرهای نسبتن مسطح می تواند مشکلاتی ایجاد کند، به خصوص اگر سنگلاخی باشد. به علاوه، اگر کوله پشتی حمل می کنید، باتوم به توزیع وزن با کمک می کند. این دیگر فقط پاها نیستند که بار را حمل می کنند.

پس دفعه بعد که شما افراد در حال پیاده روی با باتوم را ببینید میدانید که این نشانه ی ضعف نیست، نشانه ی زیرکی کوهنورد است.

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه