برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
آخرین دیدگاه
دیدگاهی وجود ندارد
جست و جو بلاگ

هیجان شب: نکاتی برای دویدن در تاریکی

پست شده در2 سال ها گذشته

هیجان شب: نکاتی برای دویدن در تاریکی

دویدن در شب بسیار جذاب است. روشنایی روز مناظر تکراری، سر و صدا، ترافیک و کارهای سخت قابل پیشبینی را همراه دارد، اما در شب همه چیز تغییر می کند. تاریکی شب در تابستان  با هوای خنک تر، آدم ها و ترافیک کم تری همراه است، و شانس دیدن حیوانات زیرک فعال در شب و تماشای شهر در نوری جدید را افزایش می دهد. همچنین در شب با هماهنگی برنامه ی روزانه و محدودیت های کاری و زندگی فرصت برای دویدن افزایش می یابد. درست است که در ابتدا کار سخت و طاقت فرسایی به نظر می رسد، اما با کمی تمرین و لوازم اضافه، دویدن در شب آسان و امن می شود.

اگر هیچ مطالعه ای درباره ی دویدن در شب نداشته اید، اینها را به خاطر بسپارید: کارت شناسایی خود را همراه داشته باشید، قابل رویت باشید، حواستان به اطراف باشد، برنامه داشته باشید و خوش بگذرانید.

اطراف شهر

دویدن در شب، بسته به شهری که در آن زندگی می کنید، دو چیزرا تغییر می دهد: توانایی دیده شدن شما، و آدم هایی که می بینید. بهتر است برای هر دو آماده شوید. با پیدا کردن یک مسیر مناسب در روز، همه چیز را آسان تر کنید، و همان مسیر را در شب بپیمایید. اگر چه دویدن در خود شهر وسوسه انگیز است، اما تونایی شما برای ایستادگی در برابر این وسوسه، ایمنی بیشتری برایتان به همراه دارد. پوشاک و لوازم جانبی با قدرت دید بالا باید یک جزئی اصلی در کمدتان باشد.

تا جایی که می توانید از پیاده روها و معابر عابر پیاده عبور کنید و اگر میتوانید با یک دوست، گروه یا کلوپ ورزشی همراه شوید. تماشای محل زندگی زیر نوه ماه، نورهای خیابان و حتی نور هدلامپ، هیجان انگیز و مفرح است.پس فراموش نکنید که مکثی کوتاه داشته باشید و از این تجربه لذت ببرید.

در جاده

به محض اینکه پیاده رو را رها کردید، هدف اصلی شما قابل رویت بودن است. همیشه فرض کنید که در ترافیک دیده نمی شوید، پس این کار شماست که فعال باشید. یک چراغ قوه همراه داشته باشید یا هدلامپ ببندید و همیشه بر خلاف جریان ترافیک بدوید تا بتوانید به آسانی هر چیزی که مقابلتان است را ببینید. همچنین هدفون خود را در خانه رها کنید، توانایی شما برای شنیدن صداهای پیرامون به اندازه ی توان دید شما اهمیت دارد. بار دیگر، ممکن است وسوسه شوید لباسهای روشن را در خانه رها کنید و از لباس های ساده تر استفاده کنید، اما با این وسوسه مبارزه کنید و تا جایی که می توانید روشن بپوشید. تمام تولید کنندگان پوشاک رانینگ، تاپ،شلوارک، کلاه و دستکش در رنگ های با دید بسیار بالا یا همراه با رفلکتور ارائه می دهند. و اگر اینها گزینه ی شما نیستند، از یک کمربند رفلکتور سبک مخصوص رانینگ استفاده کنید. این کمربندها ارزانند و هیچ خللی به استایل وارد نمی کنند، اما بیش از آنچه که فکر می کنید جانتان را نجات می دهند.

در طبیعت

نزدیک به شهر

در اینجا، نور مصنوعی، ارتباطات، و آماده سازی بهترین دوستان شما هستند. شما باید قادر به دیدن دنباله ی مسیر و تشخیص سنگ ها، زمین ناهموار، خطوط جاده، و هر چیز دیگری که ممکن است سر راهتان قرار بگیرد، باشید. با یک چراغ قوه بسیار سبک در دست و یا یک هدلامپ با تنظیمات نور کم یا متوسط به رانینگ بروید. نور بیش از حد به دید شما در شب آسیب می زند، و البته نور خیلی کم نیز باعث می شود حدس بزنید پای خود را کجا قرار دهید. یک هدلامپ با بند سه جانبه در نظر بگیرید، که نه تنها دور سر شما، بلکه بالای آن را نیز در بر می گیرد. هد بند قابل تنظیم هد لامپ را امن نگه می دارد و از بالا و پایین رفتن آن هنگامی که شما در حال حرکت سریع در زمین ناهموار هستید، جلوگیری می کند.

از آنجایی که هنگام دو احتمال رویارویی با بقیه ی آدمها کم است، اگر با یک دوست بدوید هیچ لطمه ای به عملکردتان وارد نمی شود، همچنین اگر تنها می روید، به یک دوست خاص، خانواده یا هم اتاقی خود بگویید که دقیقا کجا و برای چه مدتی می روید. مقداری بیشتر از نیازتان آب بردارید و بیشتر از شکمتان غذا با خود همراه کنید. اگر در راه آسیبی دیدید یا گیر افتادید، بار اضافی لطمه ای به شما وارد نمی کند. مهم نیست که تا چه فاصله ای دور می شوید، یک کیت کمک های اولیه بسیار سبک می تواند نجات دهنده باشد. به یاد داشته باشید، حتی اگر به شهر نزدیک باشید باز هم ممکن است از کمک دور باشید.

 

ثبت دیدگاه
پاسخ دهید
برای ثبت دیدگاه وارد اکانت شخصی خود شوید

صفحه اصلی

کاربری

خانه