برای محصولات بیشتر، کلیک کنید
هیچ محصولی یافت نشد
منو
نمایش 1 تا 48 از 135 مورد

قیمت و خرید انواع کلاه زمستانی کوهنوردی

هر ورزشی نیاز به استفاده از پوشاک مخصوص خود را دارد، کوهنوردی نیز از این قائده مستثنی نیست. کلاه کوهنوردی پوششی است که پوست صورت، گردن و سر شما در مقابل آفتاب، باران و باد محافظت می‌کند.


مزایای استفاده از کلاه زمستانی کوهنوردی


1.    در روزهای گرم آفتابی از صورت، سر و گردن شما در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند و از آفتاب سوختگی جلوگیری می‌کند.

2.    در روزهایی که هوا بارانی است از خیس شدن مو و سر شما جلوگیری می‌کند. همچنین اجازه ورود آب باران به چشمان شما را نمی‌دهد.

3.    همچنین از پوست سر و موهای شما در برابر شاخه درخت، حشرات و گرده افشانی محافظت می‌کند.

4.    با داشتن نوار ضد تعریق از ورود عرق سر و پیشانی به چشم شما جلوگیری می‌کند و سر شما به خوبی هوا می‌خورد.

5.    به ظاهر کوهنورد جذابیت و زیبایی خاصی ارائه می‌دهد، به طوری که دیگران از دیدن شما لذت می‌برند.


روش های نگهداری از کلاه زمستانی کوهنوردی 


1.    بعد از هر بار استفاده کلاه خود را بشویید، چربی سر و تعریق به پارچه کلاه آسیب وارد می‌کند و باعث خراب شدن سریع آن می‌شود.

2.    در روزهای بارانی بعد از استفاده،حتما آن را خشک و بعد جمع کنید. برداشتن کلاه به صورت خیس یا نم‌دار باعث ایجاد کپک و پوسیدگی می‌شود.

3.    در روزهای آفتابی که نور خورشید با شدت و زاویه بیشتری تابیده می‌شود، بهتر است کلاه خود را خیس کرده و روی سر قرار دهید با این کار سر شما خنک‌تر شده و نور خورشید به کلاه شما اسیب نمی‌زند.


انواع کلاه کوهنوردی


1.  کلاه ایمنی
2.  کلاه زمستانی
3.  کلاه طوفان یا کولاک
4. کلاه آفتابگیر


کلاه زمستانی:
مناسب کوهنوردانی است که در فصل سرد سال قصد صعود به ارتفاعات بالا را دارند، در واقع کلاه نقش رادیاتور را دارد و دمای بدن را حفظ می‌کن؛۵۰ درصد گرمای بدن از طریق سر و گردن به بیرون درز می‌کند. پس در زمان سرمای زیاد پوشش مناسب برای این قسمت اهمیت زیادی دارد.
 کلاه باید کاملا اندازه سر شما باشد و احساس راحتی داشته باشید. دقت کنید که کلاه باید روی گوش ها را به طور کامل بپوشاند. معمولا مدل های دو لایه دارای تنفس‌پذیری کمتری هستند و باعث تعریق سر می‌شوند که می‌تواند باعث سرماخوردگی گردد.


کلاه طوفان:
بیشتر کوهنوردان موقع طوفان با مشکلات مهم مواجه می‌شوند. زمان وقوع طوفان معمولا شن یا برف ریزه در هوا پراکنده می‌شود، که اگر کلاه مناسبی به همراه نداشته باشید طوفان با سر صورت و چشم شما برخورد می‌کند. این کلاه طوری طراحی شده که تمام نقاط سر، صورت و گردن شما را پوشش می‌دهد و زمانی که طوفان نیست می‌توانید لبه‌های آن را جمع کرده تا خنک شوید.
کلاه طوفان باید اندازه سرتان باشد، تنگ بودن این وسیله به شدت برای شما آزاردهنده خواهد بود.کلاه طوفان را با عینک طوفان خود متناسب بگیرید، ست نبودن این دو وسیله با یکدیگر باعث بخار کردن عینک و از بین رفتن دید شما در هنگام طوفان خواهد شد.

Menu

کاربری

k2iran